Dożynki Gminno-Powiatowe

12-09-2019, 13:36

    Dożynki Powiatowe to wyjątkowo ważna dla naszej społeczności uroczystość, pozwalająca na wspólne kultywowanie dawnych tradycji przodków, prezentację kultury ludowej, a także integrację wszystkich mieszkańców. W tym roku impreza odbędzie się 15 września na obiektach sportowych GKS „Górnik Łęczna”.

     W programie uroczystości znajdą się stałe elementy związane z obchodami Święta Plonów: barwny korowód, msza dziękczynna za ukończenie żniw i prac polowych z obrzędem dzielenia się chlebem, konkurs wieńców dożynkowych czy występy folklorystyczne. Wśród różnorodnych stoisk znaleźć będzie można wyroby rękodzielnicze, m.in.: rzeźby i figurki wykonane z drewna, wyroby ceramiczne, wiklinowe oraz stoiska z lokalnymi potrawami i poradami eksperckimi.

    W tym roku  w szczególny sposób postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom najmłodszych uczestników imprezy i zrobić coś, czego nie było do tej pory – Strefę Dzieci. Strefa Dzieci to wspólna inicjatywa Starostwa Powiatowego w Łęcznej, jednostek powiatowych oraz łęczyńskich przedsiębiorców i organizacji pozarządowych. To właśnie oni zjednoczą swoje siły, aby bezpłatnie zapewnić rodzinom z dziećmi moc atrakcji, wyzwań i uśmiechu na twarzy.  W ramach działalności Strefy zostanie przeprowadzony konkurs plastyczny dla najmłodszych z atrakcyjnymi nagrodami.

    Dożynki Powiatowe to również okazja do wręczenia „Złotych Gryfów” Powiatu Łęczyńskiego, z okazji przypadającego w tym roku 20-lecia Powiatu. W konkursie przewiduje się przyznanie nagród w czterech kategoriach – działalność: gospodarcza, społeczna, sportowa oraz kulturalna.

    W związku z jubileuszem 20-lecia Powiatu, staraliśmy się, aby tegoroczne święto było uhonorowaniem działalności lokalnych twórców. Z tego też powodu w części rozrywkowej wystąpią artyści z naszego regionu – zespoły Wita-Mina D oraz Mezar, natomiast gwiazdą wieczoru będzie dobrze znany wszystkim Defis.

    Równolegle z przebiegiem uroczystości dożynkowych, prowadzona będzie akcja krwiodawstwa przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, na zakończenie której odbędzie się loteria z nagrodami.

  Impreza odbędzie się na boisku treningowym GKS „Górnik Łęczna”, pomiędzy stadionem a kortami tenisowymi. Dla uczestników będzie udostępniony dodatkowy parking na Targowisku Miejskim.

Dane urzędu

GMINA ŁĘCZNA
URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZNEJ
21-010 Łęczna, pl. Kościuszki 5
tel. 81-53-58-600
fax: 81-752-02-42
e-mail:

NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
Elektroniczna Skrzynka Podawcza