Akcja „Mała książka – Wielki człowiek” w bibliotece

04-09-2019, 14:16

Wyprawka Czytelnicza dla dzieci w wieku przedszkolnym (urodzonych w latach 2013-2016)

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Mała książka - Wielki Człowiek".
Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Tym razem projekt skierowany jest do dzieci w wieku 3-6 lat  i ich rodziców.
W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.

Drodzy Rodzice, nie zwlekajcie- zabierzcie Wasze dzieci do biblioteki po odbiór Wyprawek Czytelniczych!

Zapraszamy do naszych placówek:
• Biblioteka Główna – ul. Bożniczna 21 (Stare Miasto)
• Filia nr 1 – ul. Górnicza 12
• Filia nr 2 – ul. Obrońców Pokoju 1