Koniec termomodernizacji w wakacje

01-07-2019, 14:27

Dobiegają końca prace przy termomodernizacji Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łęcznej. Celem inwestycji jest poprawa efektywności energetycznej budynku. Prace objęły cały obiekt.

Po dociepleniu części sportowej, trwa docieplanie części dydaktycznej. Rozpoczęło się malowanie tynków elewacji.
Ale to tylko najbardziej widoczne gołym okiem inwestycje. W ciągu półtora roku w szkole poczyniono znaczące inwestycje.

Wymieniono starą sieć elektryczną i oświetlenie na energooszczędne. Na dachu szkoły zainstalowano 66 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 19,8 kWp, które już produkują prąd na potrzeby szkoły. Nowa jest także instalacja centralnego ogrzewania oraz wentylacja hali basenowej.

W ubiegłym roku zakończono wymianę wszystkich okien i drzwi wejściowych.

Projekt pn. „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łęcznej” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i środków własnych Gminy Łęczna.