Spotkanie autorskie z Ewą Nowak

12-06-2019, 12:33

W słoneczny poranek, 30 maja 2019 r. Czytelnia Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta przy ul. Bożnicznej 21 dosłownie „pękała w szwach”. Wszystko za sprawą niezwykłego spotkania z Ewą Nowak, popularną pisarką książek dla młodzieży.

Ewa Nowak — polska pisarka, pedagog terapeuta, publicystka. Współpracuje z pismami „Cogito”, „Victor Gimnazjalista”, „Victor Junior”, „Trzynastka”, „Sens”. W 2002 roku ukazała się jej pierwsza powieść – Wszystko, tylko nie mięta. Obecnie na rynku dostępnych jest już ponad pięćdziesiąt tytułów.

Na czwartkowym spotkaniu autorka  opowiadała o swoim dzieciństwie ,– „Miałam problemy z czytaniem oraz sadystycznego brata, który wmawiał mi, że piegi to śmiertelna choroba…”, o szkole i początkach pisania. Przedstawiła wiele ciekawych historii ze swojego życia, zachęcając młodzież do realizowania marzeń.

Na przykładzie książek „Środek kapusty”, „Ogon kici”, „Dzień wszystkiego” oraz „Orkan depresja”, która niebawem trafi na rynek, autorka opowiedziała o procesie pisania.
Pani Ewa od samego początku spotkania nawiązała doskonały kontakt z młodzieżą. Bardzo chętnie odpowiadała na pytania, udzieliła bardzo cennych rad z dziedziny savoir-vivru.
W spotkaniu uczestniczyli klubowicze, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, uczniowie Zespołu Szkół Górniczych, bibliotekarze oraz sympatycy twórczości Ewy Nowak.

Na zakończenie autorka otrzymała upominki od Urzędu Miasta.
Był także czas na rozmowy, wpisy do książek i dedykacje oraz pozowanie do zdjęć.
Spotkanie zostało zorganizowane dzięki programowi Dyskusyjne Kluby Książki, który jest realizowany we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lubinie.
Książki Ewy Nowak znajdują się w zbiorach biblioteki.
Zachęcamy do przeczytania!

Dane urzędu

GMINA ŁĘCZNA
URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZNEJ
21-010 Łęczna, pl. Kościuszki 5
tel. 81-53-58-600
fax: 81-752-02-42
e-mail:

NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
Elektroniczna Skrzynka Podawcza