Zabawy z literaturą w Klubie e-Senior

14-03-2019, 09:34

We wtorek 12 marca w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej odbyło się spotkanie z cyklu „Z literaturą na wesoło” dla seniorów z Klubu e-Senior.

Joanna Wronisz prowadząca spotkanie przygotowała różne zadania, wymagające kreatywnego myślenia, wyobraźni i pomysłowości. Jednym z ćwiczeń była zabawa w opisywanie siebie samych, swoich zalet i wad oraz tworzenie wizerunku innych uczestników. Klubowicze chętnie brali udział w zajęciach, wykazali się dużą inwencją, zapałem i poczuciem humoru.

Nie zabrakło też akcentu związanego z minionym niedawno 8 marca. Seniorzy rozwiązywali krzyżówkę literacką z okazji Dnia Kobiet. Wysłuchali, czytanych przez prowadzącą spotkanie, sentencji i aforyzmów o kobietach autorstwa znanych pisarzy i artystów.

Wesołym przerywnikiem intelektualnych zmagań była zabawa ruchowa, która wymagała koncentracji i współgrania w grupie.
Seniorzy dzięki takim spotkaniom nabierają umiejętności dzielenia się swoimi przeżyciami i poglądami. Przełamują barierę lęku i niepewności oraz nabierają zdrowego dystansu do siebie i innych. Poprzez zabawę poznają się bardziej i integrują w grupie.