Patent na bezpieczne ferie

05-02-2018, 13:04

Państwowy Powiatowy Inspektor w Łęcznej w związku z trwającymi feriami zimowymi przekazuje informacje dotyczące bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku, które warto zapamiętać i stosować według potrzeby:
1.      Jeżeli dziecko wyjeżdża na zorganizowany wypoczynek, należy sprawdzić, pod czyją będzie opieką i czy wypoczynek został zarejestrowany?
 Informacje na ten temat - na stronie internetowej www.wypoczynek.men.gov.pllub w kuratorium oświaty.
2.       Przy wyborze formy wypoczynku dla swojego dziecka (czy to wyjazdowa, czy w miejscu zamieszkania), należy mieć na względzie stan jego zdrowia,  predyspozycje i stopień samodzielności.
3.       Należy zwracać uwagę na jakość, świeżość jedzenia, aby uniknąć zatruć pokarmowych. Przechowywać żywność w higienicznych warunkach i niskiej temperaturze, utrzymywać czystość, myć owoce i warzywa, zwracać uwagę na datę przydatności żywności do spożycia. Państwowa Inspekcja Sanitarna stoi na straży bezpieczeństwa żywności i żywienia, ale wiele zależy od bezpośrednich decyzji każdego z nas.
4.      Należy obserwować prognozy pogody. Dostosowywać ubiór do aktualnej aury, ale też planować aktywności do pogody.
5.      Idąc do klubu / dyskoteki należy zawsze mieć na oku swoją szklankę lub kieliszek. Trzeba uważać na nowe narkotyki tzw. „dopalacze”. Ich skład i działanie nigdy nie są pewne. Jeżeli czyjeś zachowanie, szczególnie młodych osób, budzi podejrzenia – proszę się nie wahać, reagować!

Jeżeli dzieci wypoczywają na terenie powiatu łęczyńskiego w razie wątpliwości dotyczących warunków sanitarnych prosimy o kontakt z:
           •  Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Łęcznej
              Kontakt tel. 81 752 31 67; 752 41 40; e mail:
lub z właściwą dla miejsca wypoczynku powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczna, jeżeli wypoczynek zorganizowany jest na terenie innego powiatu. Dane teleadresowe są dostępne na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pod linkiem:

Pliki do pobrania

Dane urzędu

GMINA ŁĘCZNA
URZĄD MIEJSKI W ŁĘCZNEJ
21-010 Łęczna, pl. Kościuszki 5
tel. 81-53-58-600
fax: 81-752-02-42
e-mail:

NIP 505-001-77-49
REGON 431020055
Elektroniczna Skrzynka Podawcza